Federal Service for Supervision of Natural Resource Use

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
Приамурское МРУ
МРУ (Н.Новгород)
Северо-Западное МРУ
Северо-Кавказское МРУ
Сибирское МРУ
Уральское МРУ
МРУ (Москва)
МРУ (Ростов)
Северное МРУ
МРУ (Астрахань)
Южно-Уральское МРУ
МРУ (Владимир)
Центрально-Черноземное МРУ
Забайкальское МРУ
МРУ (Иркутск)
Южно-Сибирское МРУ
МРУ (Коми)
Южное МРУ
Енисейское МРУ
Северо-Восточное МРУ
Балтийско-Арктическое МРУ
Западно-Уральское МРУ
Дальневосточное МРУ
МРУ (Самара)
МРУ (Саратов)
Управление Саха (Якутия)
МРУ (Смоленск)
Волжско-Камское МРУ
Приокское МРУ
Северо-Уральское МРУ
Верхне-Волжское МРУ
Республика Крым* (eliminated)
Altay Kray (eliminated)
Amur Oblast (eliminated)
Belgorod Oblast (eliminated)
Bryansk Oblast (eliminated)
Chechen Republic (eliminated)
Chelyabinsk Oblast (eliminated)
Chukotka Autonomous Okrug (eliminated)
Chuvash Republic (eliminated)
Ivanovo Oblast (eliminated)
Jewish Autonomous Oblast (eliminated)
Kabardino-Balkar Republic (eliminated)
Kaliningrad Oblast (eliminated)
Kaluga Oblast (eliminated)
Kamchatka Kray (eliminated)
Karachayevo-Cherkess Republic (eliminated)
Khanty-Mansiysk Autonomous Okrug - Yugra (eliminated)
Kirov Oblast (eliminated)
Kostroma Oblast (eliminated)
Kurgan Oblast (eliminated)
Kursk Oblast (eliminated)
Lipetsk Oblast (eliminated)
Mari El Republic (eliminated)
Nenets Autonomous Okrug (eliminated)
Novgorod Oblast (eliminated)
Omsk Oblast (eliminated)
Orenburg Oblast (eliminated)
Oryol Oblast (eliminated)
Penza Oblast (eliminated)
Pskov Oblast (eliminated)
Republic of Buryatia (eliminated)
Republic of Dagestan (eliminated)
Republic of Ingushetia (eliminated)
Republic of Kalmykia (eliminated)
Republic of Karelia (eliminated)
Republic of Khakassia (eliminated)
Republic of Mordovia (eliminated)
Republic of North Ossetia-Alania (eliminated)
Ryazan Oblast (eliminated)
Sakhalin Oblast (eliminated)
Tambov Oblast (eliminated)
Tomsk Oblast (eliminated)
Tver Oblast (eliminated)
Tyva Republic (eliminated)
Udmurt Republic (eliminated)
Ulyanovsk Oblast (eliminated)
Volgograd Oblast (eliminated)
Vologoda Oblast (eliminated)
Yamalo-Nenets Autonomous Okrug (eliminated)